loading...

خانواده و ازدواج

تهديدات دروه نامزدي كدامند؟ در اين مطلب مي خواهيم به تحليل و بررسي تهديدات دوران نامزدي بپردازيم. در صورتي كه قصد ازدواج داريد اين مطلب مي تواند راهنماي خيلي

بازدید : 9
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

تهديدات دروه نامزدي كدامند؟

در اين مطلب مي خواهيم به تحليل و بررسي تهديدات دوران نامزدي بپردازيم. در صورتي كه قصد ازدواج داريد اين مطلب مي تواند راهنماي خيلي خوبي براي شما باشد. با ما همراه باشيد.

كند و تند پيش نرويد

پيش از آنكه به نامزد شدن با خواستگارتان فكر كنيد، يكبار ديگر تعريف اين عصري را در ذهن خود مرور نماييد . از ياد نبريد كه زمان نامزدي، زمان معرفت مي باشد، بـعد اين عصري را با شتاب سپري ننماييد. بررسي‌ها نشان داده مي باشد كه روش بهره گيري بهينه از اين زمان خواهد توانست اثـر خيلي بيشتري بر زندگـي زناشويي داشته باشد و به اين علـت مي باشد كه گفته مي‌شود مدت زمان نامزدي نبايستي بسيار كوتاه باشد.

در اين دروه قرار نمي بـاشد فقط دلبستگي و وابستگي اي به شخـص مقابلتان پيدا نماييد ، چـرا كه مي بايست شما و نامزدتان به ميـزان قابل قبولي از تعهد، مسئوليت‌پذيري، ثبات رواني و عاطفي و رضايت از رابطـه رسيده باشيد تا بتوانيد پرونده اين دوره را مشاهده كنيد و به منـزل بخت برويد. در يك رابطـه كوتاه، تمام چيز قـشنگ تر و منظم تر از آنچه واقعا مي باشد ديده مي‌شود و هيچ يك از دو طرف، متوجه اختلافات دردسر ساز و عيب و نقص ها نمي‌شوند. در زمان نامزدي كوتاه مدت فاصله دار ، شما هميشه با هم نمي باشيد و براي هر فردي بسيار راحـت مي باشد كه در آن چند ساعت صـورت ديگري از خود نشان دهد و عيب و نقص‌هاي خود را پنهـان نمايد .

اما در روابط پيوسته و منظم (مثل مسافرت به همراه خانواده‌هاي همديـگر و با حفظ همـه موازين) ديگر اين توانايي وجود ندارد و شخصيت واقعي خود و نامزدتان جلوه‌گر مي‌شود و تازه در آن وقـت متوجه وجود تفاوت‌هاي شخصيتي مي‌شويد. بـعد با هيچ بهانه اي اين فرصت را از خود دريغ ننماييد .

ماسك نزنيد

باربارا دي آنجليس در يكـي از كتاب‌هاي خود نوشته است: «آيا دوست داريد نامزدتان در نخستين ماه‌هاي روابط‌تان خود را آن طور كه شما دوست داريد نشان دهد و با شما ازدواج نمايد و ناگهان خود واقعي‌اش را نشان دهد و شما بفهميد كه او، آن فردي كه شما فكر مي‌كرده‌ايد، نمي باشد؟ فكر مي‌كنم كه شما خشمگين گرديد و احساس كنيد كه فريب خورده ايد و از شما سوء بهره گيري شده است. »

يكـي از بزرگترين اشتباهات دختران جوان اين مي باشد كه در برخورد با ناحقوق خود، كوشش مي نمايند چهره‌اي از خود نشان دهند كه زيـادتر مورد توجه قرار مي‌گيرند. به عبارت ديگر كوشش مي نمايند، نقش خانـم ايده‌آل نامزد خود را بازي كنند. اما برخـي وقتها در اين نقش بازي كردن، گونه اي رفتار مي‌كنند كه زيـادتر مورد بـعد زدن قرار مي‌گيرند. بـعد كوشش ننماييد خود را آنچه كه نيستيد نشان دهيد و از خودتان تصويري درست كنيد كه دلخواه آن آقـا ويـژه مي باشد. كوشش ننماييد تنها به خاطر اينكه شانس دارد نامزدتان جذب ديگري شود، حسب خواسته وي رفتار نماييد . مي بايست رفتار، رابطـه و برخوردتان به گونه‌اي باشد كه واقعا مي باشيد .

اگر از جمله افرادي مي باشيد كه كوشش مي‌كنند نقش بازي كنند و خود واقعيشان را نشان ندهند، به خود بي احترامي نموده ايد. مثل اين مي باشد كه به روح و روان خود بگوييد: «من از آنچه كه هستم شرمسارم، پس تا وقتي كه اين آقـا را به چنگ آورم، خود واقعي ام را پنهـان مي‌كنم. پـس از آن خود را از آن اتاق بسته بيرون مي‌آورم.» شانس دارد با نشان ندادن خود واقعيتان، موقتاً عشق مردي را بدست آوريد، ولي با اين كار، فرصت تجربه يك عشق واقعي را از خود خواهيد گرفت.

خود بودن يكـي از قوي ترين عواملي مي باشد كه به شما كمك مي نمايد آقـا مناسبتان را جذب نماييد . هر قدر زيـادتر خودتان باشيد، آرام‌تر و واقعي تر خواهيد بود. هر قدر واقعي‌تر و آرام‌تر باشيد، آقـا مناسب شما در كنارتان احساس آسانـي و آرامش زيادتري مي‌كند و مي‌خواهد زيـادتر در كنارتان باشد تا جايي كه بدون شما نمي‌تواند زندگـي نمايد ، وقتي كه خودتان مي باشيد هيچ رقيبي نداريد. جشن بگيريد، به خاطر آنچه كه مي باشيد ، بـزاريد شخصيت‌تان بدرخشد و وقتي كه آقـا مناسب خود را پيدا كرديد، وي شما را دقيقا به خاطر آنچه مي باشيد دوست خواهد داشت و احساس مي‌كند كه خداوند متعال شما را ويژه او آفريده است.

براي مشاهده مطالب كامل تر به سايت دفتر ازدواج مراجعه نماييد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 17
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 49
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 36
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 546
 • بازدید ماه : 546
 • بازدید سال : 989
 • بازدید کلی : 989
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی